<%@ Language=JavaScript %> Produkt 5 společnosti Příroda s.r.o.

 

 

 

 

 

 

                                         

 

 

  

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasická (švédská) masáž    

              Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra.

 

Klasická masáž způsobuje značné prokrvení především svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Dochází při ní ke zrychlení výměny látkové, vytlačení odpadních, balastních látek (např. solí vápníku, kyseliny mléčné, vody…) do kapilárního a lymfatického řečiště. Ztuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých vláken, povolením spazmů. Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla (hlavně při celkové masáži). Masáž může prospět i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin klouby fixujících. Je třeba dodat, že masáž neposiluje svaly, pouze je může připravit na lepší výkon právě díky výše zmíněnému. Každou dekádou je, bohužel, zhruba deset procent svaloviny přeměněno na vazivo. Ke zpomalení tohoto procesu přispívá především pohybová aktivita, avšak i klasická masáž.

U klasické masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech. Upřednostňuje se masáž celková, ale nejčastěji se používá masáž zad a šíje.

 

      V chladném období roku si pomáháme jemným baňkováním, které nejen dobře uvolňuje zatuhlou svalovinu, ale i prohřeje do hloubky. Takto připravené svaly jsou vláčnější, díky tomu můžeme proniknout i k hlubší svalovině. Přesto je postup stále příjemný.
Podle potřeb a problémů klienta masáž šíje provádíme buď v leže na břichu, na zádech i v sedě. Při bolestech kříží, kostrče a beder se nám osvědčila namísto klasické masáž

 

 

 

 

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ

ODKAZY NA ZAJÍMAVÉ STRÁNKY :
  • pro čtení některých mých dokumentů potřebujete:

PORTÁL PRO MASÉRY

 

PROVOZNÍ ŘÁD
                                                                     
Zprávu elektronické pošty s dotazy nebo komentářem k tomuto webovému
serveru zašlete na adresu :mira.benes2@seznam.cz Copyright ©2010 ,WELLNESS STUDIO VITE
 
Naposledy změněno: 13. 07. 2010